Дієтологія

Дієтологія Івано-Франківськ

Порушеням харчової поведінки страждає дуже велика кількість людей, як жінок, так і чоловіків. Ожиріння та зайві кілограми є серйозною проблемою для дуже великої групи дорослих, підлітків та навіть дітей. Усі ці стани пов’язані з неправильним сприйняттям їжі. У багатьох випадках порушень харчової поведінки необхідна не лише правильна дієта, а й відповідна психологічна підтримка.

Хто такий дієтолог і коли варто до нього звертатися?

Дієтолог як професія стає все більш популярною, адже все більше людей борються з різноманітними захворюваннями, що потребують спеціальної дієти. Якщо у вас немає дієтичної освіти, вам не слід самостійно складати плани харчування для схуднення, тому що ви можете завдати більше шкоди, ніж користі.

Більшість суспільства вважає, що дієтолог корисний лише тоді, коли є бажання почати худнути. Звичайно, це одна з причин, через яку деякі люди звертаються до дієтолога, але не єдина.

Коли варто звертатися до лікаря-дієтолога в Івано-Франківську?

 1. Аутоімунні захворювання. Багато людей не розуміють, що при аутоімунних захворюваннях необхідне правильне харчування. Наприклад, у разі хвороби Хашимото слід відмовитись від продуктів, що містять лактозу або глютен. Крім того, овочі сімейства хрестоцвітних можуть негативно позначитися на роботі хворої щитовидної залози. 

 2. Високий рівень холестерину. Дієтолог допоможе вам вибрати продукти які варто вживати в першу чергу, а яких уникати, щоб знизити рівень холестерину та зменшити ймовірність серцевих захворювань та інфаркту. Прийшовши на прийом до дієтолога і повідомивши про своє захворювання, ви можете бути впевнені, що отримаєте ефективну дієту, яка не погіршить симптоми.

 3. Цукровий діабет. Люди з ЦД мають певні харчові обмеження, їм не варто вживати певні типи вуглеводів і цукор. Через це вони можуть не отримувати потрібну кількість поживних речовин, необхідних їх організму. Їм також необхідно скоригувати споживання їжі, щоб контролювати рівень глюкози. Дієтолог може допомогти , порекомендувавши альтернативи певним вуглеводам, які вони не можуть споживати, і навчивши їх методам підрахунку вуглеводів, щоб допомогти їм регулювати рівень цукру в крові.

 4. Харчова непереносимість — якщо у вас підтверджені аналізами харчові непереносимості або ви їх підозрюєте, найкращим рішенням буде провести обстеження у таких лікарів як дієтолог, гастроентеролог та ендокринолог. Складання планів харчування допоможе вам отримати всі необхідні поживні речовини, навіть якщо ви виключите певні продукти зі свого щоденного раціону.

 5. Ожиріння – зайві кілограми стають все більш поширеним недугом. В інтернеті є безліч чудо-дієт, які замість очікуваних результатів можуть зруйнувати ваш організм або спричинити ефект йо-йо, або гойдалки. Ви повинні пам’ятати, що при схудненні йдеться не про скорочення калорій до мінімально можливої кількості, а про те, щоб зробити раціон легкозасвоюваним. Кількість калорій, які ви маєте споживати, може оцінити лише кваліфікований дієтолог.
 
Для вирішення будь-якої з вищеперерахованих проблем потрібно записуватися на консультації в медичний центр “Інститут здоров’я Баланс” в Івано-Франківську. У нас працюють лише висококваліфіковані спеціалісти, запис до яких можна здійснити самостійно – онлайн на сайті чи за телефонами: +38 066 66 78087+38 067 76 78087.

Типи порушення харчової поведінки

Будь-яке порушення харчової поведінки є небезпечним для здоров’я і повинно лікуватися правильно, щоб не призвести до ускладнень. Проблеми часто ігноруються або не помічаються людьми, які оточують хворого, і варто пам’ятати, що підтримка та допомога близьких є дуже важливою частиною успішного лікування.

Які існують розлади та які їх симптоми?

 • Анорексія – симптом, що полягає в повній відсутності апетиту за об’єктивної потреби організму в харчуванні.   Наслідками анорексії часто є екстремально низька вага, голодування, анемія та дефіцит вітамінів та мінералів. Це захворювання є результатом неправильного сприйняття власного тіла, досвіду, що травмує, або бажання все контролювати.

 • Булімія – друге за поширеністю порушення харчової поведінки після анорексії. Вона включає чергування жорстких обмежувальних дієт і голодування з нападами компульсивного переїдання. Як наслідок, хворі на булімію відчувають почуття провини і часто провокують блювоту або приймають проносні засоби. Наслідками такої поведінки є анемія, низька маса тіла та подразнення стравоходу.

 • Орторексія – це розлад, пов’язаний з одержимістю здоровим харчуванням та контролем якості та походження споживаної їжі.

 • Пікацизм – це виняткове порушення харчової поведінки, коли людину тягне до споживання абсолютно неїстівних речовин.

Як вибрати хорошого дієтолога в Івано Франківську?

Щоб послуги лікаря-дієтолога дали бажаний результат, потрібно звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Незважаючи на те, що професія дієтолога в сучасному світі стає все більш популярною, таких фахівців досить важко знайти.

Для початку розпитайте у своїх друзів, співробітників чи знайомих. Можливо, хтось із них користувався послугами такого фахівця та зможе когось порекомендувати. Пошукайте інформацію в інтернеті або просто поцікавтеся у знайомого лікаря. Після того, як лікар-дієтолог в Івано-Франківську знайдений і ви записалися до нього на прийом, постарайтеся переконатися, що він справді може вам допомогти, тому що в іншому випадку ви просто викинете гроші на вітер.

Вам потрібно усвідомити, що зайві 2-3 кілограми для схуднення – це не головна ціль вашого візиту. Завдання дієтолога – це скласти вам правильний раціон і режим харчування, які допоможуть вам не тільки розібратися з зайвою вагою, але покращити загальне самопочуття, побороти хронічні захворювання, наладити обмін речовин.

Лікування – це складний та тривалий процес. Тому консультація дієтолога повинна розпочатися з ознайомлення з вашою медичною карткою – там вказані всі ваші операції, хронічні захворювання, алергії тощо. Всі ці факти повинні враховуватись при виборі дієти.

Крім того, дієтолог в Івано-Франківську вам призначить лабораторні дослідження – аналіз крові, аналіз на цукор, біохімічний аналіз крові, ультразвукова діагностика органів черевної порожнини та щитовидної залози. Якщо спеціаліст не ознайомився ні з вашими даними, ні з результатами аналізів, а відразу почав складати дієту, то це має вас насторожити.

Чому варто звернутися в Інститут здоров'я Баланс в Івано-Франківську?

Інститут здоров’я Баланс пропонує великий спектр послуг: ми проводимо комплексні консультації спеціалістів, включаючи дієтолога, гастроентеролога, хірурга-проктолога та сімейного лікаря. Діагностика вашої проблеми може розпочатися з відвідування терапевта, який направить вас до лікаря з більш вузькою спеціалізацією, або якщо ви знаєте, до якого лікаря хочете звернутися – можна записатися на прийом онлайн.

Дієтолог нашого центру зробить все, щоб налагодити ваше харчування та подарувати щасливе життя у прекрасній формі і з прекрасним самопочуттям.

Ціни на послуги лікаря-дієтолога

Вартість послуг лікаря-дієтолога визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

 • складність питання
 • час, який необхідно витратити
 • додаткові обстеження пацієнта та інше.
 

Звертайтеся за своєчасною допомогою до лікаря-дієтолога нашої клініки. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Часті запитання

Якщо слідувати прописаному спеціалістом раціону та мати мінімальну фізичну активність - успіх з'явиться не лише у вигляді втрати зайвих кілограмів, а й у гарному настрої та самопочутті.

Якщо у вас є медична книжка з інформацією про ваше здоров'я, варто взяти її з собою. Також, якщо недавно ви здавали необхідні аналізи та УЗД - їх теж можна принести лікарю для ознайомлення.

Дієтолог може скласти план харчування враховуючи особливості вашого організму, а також поставлені задачі. Проте, анорексія та булімія - це більше проблема психологічного характеру. Рекомендуємо відвідувати спеціалістів (психолога та дієтолога) комплексно.

Для уточнення вартості послуг зв’яжіться з нами за номерами телефонів: +38 066 66 78087, +38 067 76 78087.

Цікавинки нашого блогу

Запишiться на консультацiю

Запис до наших лікарів доступний онлайн. Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.

balanceinstitute

ЗАПИСАТИСЯ

Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"

Прокласти маршрут до клініки