Гінекологія

Гінекологія Івано-Франківськ

Кожна жінка на всіх етапах життя повинна дбати про власне жіноче здоров’я. Це вимагає не лише догляду за красою тіла, але і за нормальною роботою всіх внутрішніх органів. Серед них, ендокринна система виступає важливим регулятором та координатором всіх важливих функцій організму жінки, включаючи репродуктивну.

Ендокринна гінекологія

Ендокринні залози та клітини виробляють гормони, які впливають на різні органи і системи, включаючи головний мозок, серце, кістки, інтимну сферу, та навіть психо-емоційний стан жінки. Це дає їм ключову роль у формуванні та підтримці жіночого організму.

Регулярні циклічні зміни, які відбуваються в репродуктивній системі кожної жінки від пубертату (періоду становлення репродуктивної функції ) до пізньої менопаузи є гормонозалежними. Саме тому, роботу репродуктивної системи  можна прирівняти з механізмом годинника.

Важко переоцінити роль гормонів в організмі жінки, адже під їхнім впливом відбувається закладка статевих органів, ріст і розвиток жіночого організму, реалізовується репродуктивна функція жінки (зачаття, виношування та народження здорової дитини).

Гормони впливають не лише на психо-емоційний стан жінки, її фізичну активність, та інші обмінні процеси. Жіночі статеві гормони, такі як естрогени та прогестерон, які синтезуються яєчниками, а також андрогени, що продукуються як яйниками, так і наднирниками, разом із тропними гормонами гіпофізу, такими як ФСГ, ЛГ, пролактин, соматотропний, тиреотропний гормон, та АКТГ, впливають НЕ ТІЛЬКИ  на органи репродуктивної системи (матку, маткові труби, яйники, піхву), а також на головний мозок, кістки, м’язи, молочні залози, серцево-судинну систему, шкіру, волосся та деякі органи травлення.

Тому, будь-які ендокринні порушення (надлишок або брак тих чи інших гормонів) можуть призвести до значних відхилень не тільки в роботі репродуктивної системи, але і в організмі жінки загалом.

Відвідування для консультації лікаря-гінеколога в «Інституті здоров'я Баланс» в Івано-Франківську

Основними гінекологічними захворюваннями, які виникають на фоні гормональних порушень є: 

Найчастіше гастроентерологи діагностують у пацієнтів такі захворювання:

  • Розлади менструального циклу: маткові кровотечі, аменореї (відсутність менструацій впродовж 6 міс), дисменореї (болючі менструації), передменструальний синдром.                 

  • Передчасний або запізнілий статевий розвиток у дівчат.                             

  • Зниження або відсутність лібідо (статевого потягу).

  • Ендокринне безпліддя (обумовлене відсутністю овуляції).                    

  • Гіперандрогенемія – надлишок чоловічих статевих гормонів, часто в поєднанні із гірсутним синдром (надмірне оволосіння у жінки по чоловічому типу), вугревим висипом, облисінням.

  • Рання менопауза (до 40 років).

  • Патологічний перебіг клімаксу (приливи, безсоння, надмірна тривога, депресія, болі в кістках ін.)                                

  • Звичні втрати вагітності, які обумовленні ендокринними   змінами

  • Гормонозалежні захворювання: ендометріоз, фіброміома матки, гіперплазія ендометрію, фіброзно-кистозна хвороба молочних залоз.             

В Інституті здоров’я Баланс, лікарем гінекологом-ендокринологом в кожному індивідуальному випадку проводиться комплексне гормональне обстеження, діагностика та лікування тих чи інших  ендокринних порушень у роботі репродуктивної системи з  подальшою  профілактикою їх повторного виникнення. Тісна співпраця з лікарями інших спеціальностей (ендокринологом, дієтологом та ін.) у нашій клініці, забезпечує мультидисциплінарний підхід до вирішення проблеми жіночого здоров’я. Адже гормональний баланс у жіночому організмі є основою її здоров’я та якості життя.

Ведення вагітності в Івано Франківську

Настання вагітності – дуже бажана подія для кожної жінки, але цей особливий стан потребує більш детального нагляду лікарів. Лікар акушер гінеколог нашого центру прагне забезпечити спокійне та безпечне протікання вагітності, проте не нехтує необхідністю контролювати всі процеси в організмі.

Вагітна має в обов’язковому порядку з’явитися на прийом до гінеколога, проходити всі необхідні узд та аналізи. Інститут здоров’я Баланс пропонує комплексну послугу ведення вагітності, яка включає в себе профілактичні огляди, підтримка лікаря гінеколога 24/7, забір аналізів.

Вибір лікаря гінеколога акушера дуже важливий на цьому етапі, адже від професіоналізму лікаря залежить здоров’я матері та майбутньої дитини. В обов’язки акушера гінеколога під час вагітності входить:

  1. Регулярний огляд майбутньої матері;

  2. Обстеження та інтерпретація результатів;

  3. Рекомендація терапії за необхідності;

  4. Надання медичної допомоги при загрозі викидня;

  5. Рекомендації по відвідуванню додаткових лікарів: генетика, репродуктолога.

Ми надаємо повний цикл послуг для комфортного ведення вагітності. На прийомі у лікаря-гінеколога ви можете задати питання про свій особливий стан, про розвиток малюка, а також усе що пов’язано з перебігом вагітності.

Гінекологічні обстеження

Щонайменше раз в рік, усім жінкам потрібно звертатися до гінеколога, щоб виключити наявність гінекологічних захворювань. Починаючи з 14 років, якщо місячні регулярні – це точно раз в рік, або навіть і в пів року. Менопауза у жінок також не є приводом принипити щорічні огляди, адже через природний дефіцит естрогенів на зменшення репродуктивної функції можуть виникнути такі патології як гіперплазія ендометрію, остеопороз, ендометріоз та інші.

Консультація гінеколога включає в себе:

  • огляд зовнішніх статевих органів;

  • огляд з дзеркалами;

  • бімануальне дослідження;

  • ректальне дослідження (іноді).

Це потрібно, в першу чергу для того, щоб уникнути появи складних захворювань. Також, поряд з оглядом статевих органів, проводиться забір мазків на наявність інфекцій.

Чому варто відвідувати гінеколога регулярно? Тому що найважчі захворювання, такі як патології шийки матки, лейкоплакія або міоми ніяк себе не проявляють до тих пір, поки їх лікування не стає майже неможливим. Також, це стосується інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Основними причинами гінекологічних захворювань у жінок є: часта зміна статевих партнерів, недостатня особиста гігієна або гігієна партнера; носіння синтетичної білизни; зниження імунітету через стреси, дієти; пологи, аборти, та лікувальні вишкрібання; запалення у сусідніх органах.

Під час профілактичного огляду на прийомі у лікаря можна виявити такі захворювання: кандидоз, ендометріоз, бартолініт, лейкоплакія, папіломи та кондиломи статевих органів. Лікар підбере ефективне лікування гінекологічних захворювань, а також буде контролювати стан статевих органів в процесі лікування.

Ціни на послуги лікаря-гінеколога

Вартість послуг лікаря-гінекологаа визначаються великою кількістю факторів.

Ось декілька з них:

  • складність питання
  • час, який необхідно витратити
  • додаткові обстеження пацієнта та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до лікаря-гінеколога нашої клініки щодо лікування та діагностики захворювань. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Часті запитання

Ні, самостійний вибір протизаплідних препаратів - одна з найгірших ідей. Вам потрібна консультація гінеколога, який підбере препарат індивідуально, а також назначить правильну схему прийому. Протизаплідні таблетки на гормональній основі можуть стати причиною розвитку злоякісних новоутворень, тому підбираються максимально обережно.

Одним із найкращих варіантів захисту статевого акту, який можна підібрати самостійно - це бар'єрна контрацепція, тобто, презерватив.

Як правило, найінформативнішим буде огляд відразу після місячних, тобто з 5-9 день циклу. Лікар гінеколог в нашій клініці за один прийом може оглянути жінку на кріслі, взяти мазки на цитологію та мікрофлору, а також провести узд дослідження органів малого тазу.

В будь-якому випадку, при підозрі на вагітність, варто записатися на прийом до лікаря. В першу чергу, щоб виключити ризик позаматкової вагітності, яка має дуже багато ускладнень.

Найдостовірнішим варіантом буде тест на вагітність, а також затримка менструації. Також, ви можете помітити такі зміни в організмі: набухання грудей, нудота, чутливість до запахів, тягнучий біль внизу живота та попереку, а також емоційна нестабільність, перепади настрою.

Щоб огляд був комфортним для вас та для лікаря, до нього дійсно варто підготуватися:

  • підготуйте список питань, які вас цікавлять;

  • прийміть гігієнічний душ та надягніть чисту білизну;

  • перед оглядом варто обмежити статеве життя, не вживати гормональні препарати та не спринцюватися;

  • обмежте сауну, прийом алкоголю за день до прийому.

Ну і найважливіше - з гарним настроєм приходьте до лікаря. Більшість гінекологічних проблем вирішуються, якщо їх вчасно виявити. 

Для уточнення вартості послуг зв’яжіться з нами за номерами телефонів: +38 066 66 78087, +38 067 76 78087.

Цікавинки нашого блогу