Сімейний лікар

Сімейний лікар Івано-Франківськ

Сімейна медицина – це медична дисципліна, значення якої у сучасних системах охорони здоров’я лише зростає. Сімейна медицина зміцнює свою популярність серед пацієнтів, створюючи їм умови для підтримки правильних близьких стосунків зі своїми лікарями.

Сімейна медицина – це галузь надання первинної медичної допомоги, лікування найбільш поширених захворювань, мистецтво правильного скеровування пацієнта для надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) допомоги. Надавачем цієї послуги є лікар загальної практики-сімейної медицини, або як також кажуть «сімейний лікар». 

Сімейні лікарі та особливості їх роботи

Сімейна медицина відрізняється тим, що вона орієнтується головним чином на особистість хворого, а не лише на його хворобу. Це означає, що для діагностики та лікування пацієнтів потрібно, щоб медичний спеціаліст міг дивитися на пацієнта у біологічному, психологічному та соціальному вимірах. У такій ситуації, ключовою проблемою є створення умов підтримки тривалих відносин між лікарем і пацієнтом.

Лікар-терапевт загальної практики повинен бути в змозі супроводжувати пацієнта протягом усього життя і бути в змозі підтримувати довгострокові відносини як особистий консультант пацієнта з питань здоров’я та координації лікування.

Застосування терапевтичного плану, заснованого на співпраці з пацієнтом, полягає у прийнятті правильних рішень у наданні первинної медичної допомоги, управлінні ранніми стадіями захворювання та оцінці пов’язаних з ним неспецифічних симптомів, а також ефективної діагностики та лікування хвороб відповідно до принципів доказової медицини.

Сімейний терапевт в Івано-Франківську

Сімейна медицина використовує комплексний підхід, що включає в себе: лікування, профілактику та координацію медичних послуг. Діяльність сімейного лікаря часто спрямована на догляд за хворими з численними недугами та захворюваннями. Їх приймають незалежно від віку, статі та типу проблеми, з якою пацієнт звертається за допомогою.

Сімейні лікарі мають вміти діяти правильно, враховуючи достовірні дані клінічних лабораторних досліджень та систему цінностей пацієнта, його особистість. Важливим напрямом роботи сімейного лікаря є заходи, що ведуть до зниження факторів ризику – зміцнення здоров’я та профілактика захворювань.

Допомога сімейного лікаря надається також у галузі реабілітації та паліативної допомоги. Надзвичайно важливим елементом комплексного підходу у сімейній медицині є можливість координації лікувально-профілактичних, реабілітаційних та паліативних заходів, які здійснюються як лікарським колективом, так і іншими фахівцями системи охорони здоров’я.

Лікар загальної практики завжди має бачити людину загалом. Наслідком такого способу мислення є цілісний підхід, тобто комплексна турбота про людину. Ця біопсихосоціальна модель допомоги, яка враховує культурно-екзистенційний вимір та її правильне використання у повсякденній медичній практиці, допомагає вибудувати правильні стосунки між пацієнтом та сімейним лікарем.

Як обрати сімейного лікаря?

В першу чергу, варто визначитися з районом, в якому буде приймати ваш спеціаліст. Мало хто хоче їхати до лікаря в інший кінець міста, тому першим фактором буде вибір клініки поблизу вашого місця проживання.

Якщо ви знаєте гарного лікаря – це прекрасно, звертайтеся до нього. Якщо ж ні – то запитайте у друзів та знайомих, можливо вони порадять лікарів, які мають високу кваліфікацію. Запевняємо, що всі лікарі нашого медичного центру з повагою відносяться до пацієнтів, мають великий досвід роботи і завжди нададуть потрібну допомогу.

Чому важливо вчасно відвідувати сімейного лікаря?

Для того, щоб своєчасно виявити відхилення від норми здоров’я, необхідно відвідувати кабінет сімейного лікаря (терапевта) щонайменше один раз на рік. Існують так звані групи ризику, і якщо ви належите до однієї з них, контроль над вашим самопочуттям має бути ретельнішим, ніж у інших.

Групи ризику становлять люди, вік яких перевищує п’ятдесят років або входить у період тринадцять – двадцять років. І в тієї, і в іншої групи відбуваються гормональні зміни в організмі, які можуть негативно вплинути на самопочуття.

Вагітні жінки, також повинні відвідувати сімейного лікаря частіше, для них регулярність відвідування визначається станом здоров’я та різними факторами, до яких належить вік, наявність хронічних захворювань, токсикоз та інші. У середньому, вагітні приходять на прийом до сімейного лікаря або гінеколога раз на два місяці, за наявності ускладнень – раз на три тижні.

Хворі на хронічні захворювання також становлять групу ризику, так як при сприятливих факторах може статися перехід хвороби з хронічної в гостру стадію. Наприклад, хворі на хронічний панкреатит чудово знають, що повинні дотримуватися суворої дієти, що виключає алкоголь, гострі, солоні, мариновані та смажені продукти. Іноді панкреатит проявляє себе в умовах найсильнішої нервової напруги та стресу. Контролювати захворювання, здійснювати профілактику цілком можливо завдяки плановим відвідуванням кабінету сімейного лікаря. Записатися до медичного центру можна онлайн на сайті або за вказаними телефонами: +38 066 66 78087+38 067 76 78087.

Якщо ви не входите до групи ризику і можете похвалитися своїм міцним здоров’ям, ви тим більше повинні відвідувати сімейного лікаря хоча б раз на рік. Пройти загальне обстеження, перевірити гостроту зору, прослухати роботу серця, здати аналізи на онкологічні захворювання (сьогодні це актуально як ніколи через вплив величезної кількості факторів, сприятливих для розвитку ракових пухлин – солярій, куріння, екологія та ін.), і всі ці процедури, не виходячи з кабінету сімейного лікаря.

Ціни на послуги сімейного лікаря

Вартість послуг сімейного лікаря визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

  • складність питання
  • час, який необхідно витратити
  • додаткові обстеження пацієнта та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до сімейного лікаря нашої клініки. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Часті запитання

Плановий візит до сімейного лікаря займе у вас не більше півгодини, при цьому ви багато зробите для свого здоров'я. Відомо, що багато захворювань, навіть онкологічні, піддаються лікуванню на ранніх стадіях розвитку, при своєчасній діагностиці хвороби заощаджуються час та гроші. Запущену стадію захворювання набагато складніше, довше та дорожче лікувати.

Для уточнення вартості послуг зв’яжіться з нами за номерами телефонів: +38 066 66 78087, +38 067 76 78087.

Запишiться на консультацiю

Запис до наших лікарів доступний онлайн. Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.

balanceinstitute

ЗАПИСАТИСЯ

Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"

Прокласти маршрут до клініки