Гастроентерологія

Гастроентерологія Івано-Франківськ

За статистикою, практично 90% дорослого населення страждає від захворювань шлунково-кишкового тракту. Проте це не робить подібні хвороби менш небезпечними. Від здоров’я органів шлунково-кишкового тракту залежить якість перетравлення їжі, засвоєння білків, жирів, вуглеводів та вітамінів, а також всмоктування води, що дуже важливо для підтримки здорового стану всього організму.

За наявності захворювань органів черевної порожнини страждають майже всі органи та системи: можуть спостерігатися вугрові висипи, випадіння волосся та ламкість нігтів, анемія. Зберегти здоров’я органів травлення допоможе своєчасне обстеження та лікування у лікаря-гастроентеролога.

Коли потрібно звертатися до гастроентеролога?

Дорослим рекомендується відвідувати кабінет гастроентеролога раз на 1-3 роки з метою профілактики та лікування, навіть якщо жодних симптомів немає. Це можна зробити в Інституті здоров’я Баланс в Івано Франківську.

Приводом для того, щоб позапланово записатися на консультацію лікаря-гастроентеролога є такі ознаки:

 • відрижка (кислотою або гіркотою), печія, часта гикавка;

 • болі в животі (гострі або тупі, тягнучі, ниючі, у тому числі після їди або вночі);

 • відчуття тяжкості у шлунку;

 • нудота та блювання;

 • неприємний запах із роту;

 • дивний присмак у роті (металевий, солодкий, солоний, кислий);

 • відчуття «кому в горлі»;

 • метеоризм, здуття живота, підвищене газоутворення;

 • нерегулярний стілець: запор чи діарея;

 • поява у стільці чи блювотних масах крові;

 • анальний свербіж;

 • різке безпричинне зниження або набір ваги (протягом останніх 6 місяців);

 • зниження чи підвищення апетиту;

 • зміна стану шкіри (підвищена жирність чи лущення, висипання, плями), особливо тривожний симптом – жовтушність.

Кому необхідні послуги лікаря-гастроентеролога?

Окрім людей з вище перерахованими скаргами, консультація гастроентеролога рекомендується пацієнтам, які тривалий час приймають ліки у формі таблеток або проходять курс лікування інфекційних захворювань антибіотиками.

Спостерігатися у цього лікаря варто також людям, близькі родичі яких страждали на онкологічні захворювання ШКТ. В останньому випадку варто регулярно проводити огляд пацієнта: робити узд шлунку, печінки та інших органів черевної порожнини, дванадцятипалої кишки, здавати низку відповідних аналізів.

Які хвороби лікує гастроентеролог?

Зазвичай, похід до лікаря-гастроентеролога затягується до останнього, і дарма. Адже проблеми з шлунково-кишковим трактом завдають багатто незручностей у житті, і набагато простіше лікувати захворювання на початкових страдіях, без ускладнень.

Найчастіше гастроентерологи діагностують у пацієнтів такі захворювання:

 • гастрит;

 • виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки;

 • холецистит;

 • дисбактеріоз;

 • коліт;

 • гепатити;

 • жовчокам’яна хвороба.

Одні з найпоширеніших захворювань, що викликають гострі стани: апендицит, перитоніт, панкреатит і прободна виразка (наскрізна виразка шлунка з внутрішньою кровотечею) вимагають невідкладної допомоги хірурга. Після стабілізації стану, лікування продовжує лікар-гастроентеролог.

Як проходить прийом у лікаря-гастроентеролога в Івано-Франківську?

При підготовці до консультації гастроентеролога слід зібрати вже наявні результати обстежень та висновків фахівців, пройдених раніше. Це дасть лікареві безцінну інформацію про динаміку стану пацієнта.

Обстеження та консультація гастроентеролога починається з озвучення скарг пацієнтом та збору анамнезу. Для цього лікар може поставити питання про спосіб життя, харчові звички, хронічні захворювання та наявність спадкових факторів ризику. Після цього, лікарі оглядають живіт методом пальпації, це необхідно для визначення локалізації болей та виявлення збільшених у розмірі органів та лімфовузлів.

Вже після першого прийому лікар-гастроентеролог може порадити дотримуватись лікувальної дієти для полегшення стану. Перед тим, як поставити точний діагноз, лікар найчастіше призначає додаткові обстеження (ультразвукова діагностика органів черевної порожнини, лабораторні дослідження крові, мазок, ЕГДС, ФКС або магнітно-резонансну діагностику).

Після отримання результатів лікар-гастроентеролог зможе поставити точний діагноз і підібрати схему лікування. Вам залишається чітко йому слідувати та довести лікування до кінця.

Чому з'являються проблеми з органами ШКТ?

Список причин, які викликають захворювання шлунку та кишечника може бути безліч: починаючи з інфекцій і закінчуючи регулярним стресом. Доречі, стан кишечника повністю відображає стан вашої нервової системи. Помічали такий зв’язок?

Також, причинами проблем зі шлунком можуть стати ендокринні захворювання, важкі умови праці, нерухливий спосіб життя, неправильне харчування, аутоімунні захворювання та багато іншого.

Проблеми з органами шлунково-кишкового тракту допоможе вилікувати лікувально-діагностичний медичний центр “Інститут здоров’я Баланс” в Івано Франківську. Записатися на консультацію та узд ви можете на сайті онлайн або за вказаним телефоном.

Лікування кишечника в м. Івано-Франківськ в клініці "Інститут здоров'я Баланс"

Лікар-гастроентеролог завжди знає, що лікування захворювання складається з декількох етапів: усунення симптоматики, призупинення патологічних процесів, а також відновлення функціональності органу.

Саме тому, лікування складається з трьох основних етапів:

 • медикаментозне лікування, яке включає в себе правильно підібрані препарати;

 • фізіотерапевтичне лікування: процедури для стимуляції роботи внутрішніх органів;

 • корегування харчування: складення спеціальної дієти.

Діагностика захворювань може проводитися не лише в період їх загострення, але і у стані затишшя. Саме тому, при постійних скаргах на неприємні відчуття в області черевної порожнини, варто записатися на прийом в наш медичний центр.

Інформація про графік роботи та телефон для запису є на сайті. Дякуємо за вашу довіру!

Ціни на послуги лікаря-гастроентеролога

Вартість послуг лікаря-гастроентеролога визначаються великою кількістю факторів.

Ось декілька з них:

 • складність питання
 • час, який необхідно витратити
 • додаткові обстеження пацієнта та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до лікаря-гастроентеролога нашої клініки щодо лікування та діагностики захворювань. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Часті запитання

Ні, не варто нічого здавати. Ви можете взяти ті аналізи, що у вас є, а всі необхідні доообстеження змоежете провести уже після прийому. Лікар-гастроентеролог врахує усі ваші скарги, та направить лише на необхідні лабораторні дослідження, що зекономить ваші кошти.

Як правило, перед прийомом до лікаря не варто їсти та пити як мінімум 4 години. Особливо, якщо ваш огляд буде включати ультразвукове дослідження.

Хелікобактер - це одна з найчастіших проблем, з якою звертаються до гастроентерологів. Так, він піддається медикаментонову лікаванню, але лише під чітким наглядом лікаря. Залишати Хелікобактер недолікованим не варто, адже він може стати причиною розвитку гастриту та виразкової хвороби шлунка.

Ні, ця процедура не завжди рекомендується, але саме вона дозволяє отримати максимально достовірну інформацію про стан шлунку. Гастроскопія сьогодні може бути абсолютно комфортною та безболісною, адже виконується у медикаментозному сні.

Для уточнення вартості послуг зв’яжіться з нами за номерами телефонів: +38 066 66 78087, +38 067 76 78087.

Цікавинки нашого блогу

Запишiться на консультацiю

Запис до наших лікарів доступний онлайн. Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.

balanceinstitute

ЗАПИСАТИСЯ

Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"

Прокласти маршрут до клініки