Періанальні шкірні мітки

Періанальні шкірні мітки – це невеликі складки шкіри навколо заднього проходу, які можуть виникнути у будь-кого, незалежно від віку та статі. Такі стани, як ожиріння, вагітність, та проблеми з кишківником, можуть підвищити ризик їх виникнення. Має значення спадковість.

Поширені причини та симптоми:

Гіпертрофія періанальних шкірних складок в основному виникає після загоєння анальних тріщин і тромбованих зовнішніх гемороїдальних вузлів. Патологічний стан розтягує зовнішню шкіру навколо прямої кишки. В подальшому шкіра може залишитися розтягнутою та звисати.

Періанальні шкірні мітки поширені також після пологів. Під час вагітності спостерігається підвищений венозний тиск на пряму кишку, та ознаки геморою. Після пологів зазвичай усе налагоджується, та інколи шкіра теж залишається розтягнутою.

Що може стимулювати гіпертрофію періанальної шкіри:

  1. Тривале перебування в туалеті
  2. Часті акти дефекації
  3. Закрепи або діарея
  4. Жорстке очищення заднього проходу (краще підмиватися або бодай використовувати вологі серветки)
  5. Дефіцит клітковини в раціоні
  6. Незручна білизна.

Діагностика:

Інколи, через схожість симптомів, пацієнти вважають, що у них геморой. ‌Різниця між гемороєм і періанальними складками на шкірі полягає в тому, що геморой болючий. Гіпертрофовані шкірні складки як правило не кровоточать, тоді як геморой кровоточить навіть при легкому подразненні.

Періанальні шкірні мітки також не слід плутати з бородавками (папіломами). Бородавки пов’язані з вірусом папіломи людини і мають білуватий, червонуватий або сіро-коричневий колір та виростають до кількох сантиметрів. Бородавки викликають пекучий свербіж і можуть трохи кровоточити при дотику.‌

Симптоми:

Незважаючи на те, що шкірні мітки не є хворобою та переважно не викликають болю, вони можуть бути незручністю у повсякденному житті. Іноді вони подразнюються і це може спричинити невеликий біль або свербіж. І все ж найчастіше це косметична та гігієнічна проблема, оскільки їх наявність часто ускладнює належне очищення ділянки.

Лікування:

новний спосіб лікування періанальних шкірних міток полягає в лікуванні основного захворювання (геморою та анальної тріщини). При потребі шкірні мітки можна видалити хірургічним шляхом. Втім, щоб запобігти їх появі після операції, вам доведеться змінити традиційну поведінку, яка сприяє їх виникненню.

Науковці стверджують, що більшість пацієнтів уникнуть операції, якщо дотримуватимуться підходу TONE (Garg P., Singh P., 2017). Його суть викладена у вигляді мнемонічної фрази й розшифровується так:

  • T – 3 хв на дефекацію;
  • О – 1 р/день – оптимальна частота дефекації;
  • N – не натужуватися;
  • Е – достатнє споживання клітковини.

Висновок:

Багато людей не знають, що видалити періанальні шкірні складки дуже легко, тому вони вирішують жити з ними замість того, щоб вирішити цю проблему за допомогою незначної процедури, яка займає менше тридцяти хвилин. Якщо вам набридло жити з незручностями геморою та його побічними ефектами, запишіться на прийом сьогодні або зателефонуйте за номером 066 66 78087

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram