Проктологія

Хірург проктолог в клініці "Інститут здоров'я Баланс"

Проктологія Івано-Франківськ

Проктологія – це медична галузь, що охоплює діагностику, лікування і профілактику захворювань товстої кишки, анального отвору та параректальної ділянки.

Більшість з нас ніколи не відвідували лікаря-проктолога, а деякі навіть і близько не розуміють його спеціалізацію. Проктолог займається лікуванням захворювань, що пов’язані з відділами заднього проходу, а також прямої кишки. Проблеми з такими органами викликають масу неприємностей в житті та потребують обов’язкової консультації з лікарем-проктологом в м. Івано-Франківськ. Інститут здоров’я Баланс – це піклування про ваше самопочуття!

Коли потрібно йти на прийом до проктолога?

Проктологічні недуги – біль сучасного людства. Стиль життя, харчові звички, багато стресів викликають патологічні порушення кровообігу. Медицина та фармакологія пропонують нові методи лікування геморою, тромбозів чи кровотеч, що виникають внаслідок цього. Їх ефективність залежить від віку пацієнта та стадії недуги. Тому важливо за перших симптомів звернутися за допомогою до проктолога. Тоді шанс швидко перемогти захворювання буде вищим, а терапія — коротшою.

Записатися на прийом до фахівця варто, якщо є будь-який дискомфорт в ділянці заднього проходу, а також при виділенні крові, слизі та гною. Чим більше запущений недуг, тим сильніші і триваліші ці відчуття. Анальні тріщини, запалені вузли, що випали, тромбоз — можуть супроводжуватися гострими болями, приносити як фізичний, так і психологічний дискомфорт.

Потрібно бути максимально відвертим при описі ваших скарг, адже це дозволить точно поставити діагноз та назначити відповідне лікування геморою чи інших захворювань.

Найчастіші проблеми, з якими звертаються до проктолога:
  • хронічна діарея чи запор;
  • проблеми з газами та відчуття постійного здуття живота;
  • хворобливі випорожнення;
  • нетримання калу;
  • відчуття неповної дефекації;
  • ректальна кровотеча;
  • наявність крові або слизу в калі;
  • відчуття печіння, свербіння навколо заднього проходу;
  • біль в анусі;
  • випадання гемороїдальних вузлів;
  • біль у животі неясного походження.

Первинна консультація у проктолога в м. Івано-Франківськ

В першу чергу, проктолог збирає максимум інформації про пацієнта, його спосіб життя та скарги з якими він звернувся. Найчастіші запитання – це коли розпочався біль, локалізація болю, особливості роботи кишківника, а також про наявність проктологічних захворювань у родичів.

Лікар хірург проктолог

Далі, в обов’язковому порядку, проводиться огляд пацієнта. Лікар проведе:

візуальну оцінку ділянки заднього проходу – наявність гемороїдальних вузлів, новоутворень або запального процесу;

пальцеве обстеження прямої кишки –лікар виконує їх пальцем, вводячи його в пряму кишку на глибину 7-8 см;

За потреби додатково лікарем може бути призначено:

ректороманоскопія (аноскопія та сигмоскопія) – лікар візуалізує проблему за допомогою спеціальних ендоскопів, які вводяться через задній прохід. Застосовується для виявлення уражень внутрішньої частини прямої та дистальної частки сигмоподібної кишки виконує діагностичну та лікувальну функцію; також дозволяє збирати зразки для досліджень;

тест на наявність прихованої крові – дозволяє підтвердити, чи є в калі кров, невидима неозброєним оком;

тест на раково-ембріональний антиген (РЕА) у крові – визначення концентрації маркера, характерного для розвитку раку товстої кишки;

колоноскопія – пацієнта кладуть на лівий бік; через пряму кишку вводиться ендоскоп (гнучкий оптико-електронний пристрій), який дозволяє досліджувати товсту кишку по всій її довжині, збирати зразки тканин для аналізу та виконувати незначні процедури; огляд триває близько 20 хвилин під місцевою чи загальною анестезією;

Консультація лікаря завершується призначенням необхідного лікування – медикаментозного, хірургічного або комбінованого.

Які хвороби лікує проктолог?

Кишківник, без допомоги людини (щоденної активності), починає повільніше працювати: він не встигає за травленням та виведенням непотрібних, шкідливих залишків їжі, що викликає низку серйозних захворювань:

1. Гемороїдальна хвороба.

Геморой (hemorrhoids) – це захворювання венозного апарату прямої кишки, якому притаманне варикозне розширення венозних сплетінь під слизовою оболонкою ампули прямої кишки і під шкірою заднього проходу. Вони також звуться кавернозними сплетіннями. Вони періодично переповнюються кров’ю, набухають і розширюються, втрачаючи свою еластичність. Це створює передумови для кровотеч з них або для їх тромбування.

На це захворювання страждають більше 10%-15% дорослого населення, його питома вага серед хвороб прямої кишки становить близько 42%. Проблема геморою актуальна для кожної другої жінки, що народила і для 70% професійних водіїв.

Однак у суспільстві захворювання, в силу його локалізації в області заднього проходу, до сих пір сприймається багатьма людьми як «ганебне», через що геморой часто приховується, а своєчасне звернення до лікаря-фахівця відкладається. Це може сприяти його затяжному перебігу та розвитку ускладнень у вигляді кровотеч, тромбозу, випаданню гемороїдальних вузлів тощо.

Головний механізм розвитку геморою — це порушене співвідношення між припливом крові до венозних сплетінь прямої кишки і відтоком від них. Якщо приплив крові в нормі, а відтік утруднений, виникає застій крові у венозних сплетіннях, що загрожує розтягненням кровоносних судин, витонченням і зменшенням еластичності їх стінок. Це створює умови для кровоточивості з розширених, переповнених кров’ю венозних сплетінь (при різкому підвищенні тиску в них, наприклад, при напруженні) або для тромбозу (при тривалому застої крові).

У нашому медичному центрі хірург-проктолог видаляє гемороїдальні вузли за допомогою інфрачервоної коагуляції або лікування латексними кільцями, пріоритетами яких є:

  • мінімальна болючість і травматизація тканин;
  • візуальний контроль;
  • короткий період реабілітації (працездатність не втрачається).

2. Анальні тріщини.

Тріщина відхідника (анальна тріщина) — лінійний або еліпсоподібний поздовжній розрив (дефект, рана) слизової оболонки або шкіри анального каналу, що виникає спонтанно, характеризується різким болем під час і після дефекації, епізодично мізерними домішками крові в калі. Є одним із найпоширеніших проктологічних захворювань. За частотою поступається лише геморою.

Анальна тріщина може з’явитися в будь-якому віці, але більш характерна для молодих людей. Часто тріщини виникають без видимих причин, але можуть з’являтися і через часту дефекацію, діарею або запори, чи при анальному сексі.

За характером клінічного перебігу розрізняють наступні анальні тріщини:

Гострі тріщини — зазвичай з’являються після епізоду закрепу або діареї і переважно самостійно заживають при нормалізації дефекації.

Хронічні тріщини — присутні більше одного місяця, супроводжуються ознаками хронічного процесу (рубцево змінені краї та дно рани, оголений м’яз сфінктера, сторожовий горбок, гіпертрофована анальна бахромка).

Гострі тріщини гояться у 40-60 % випадків. Якщо цього не відбувається, вони можуть стати хронічними в результаті формування порочного кола: у відповідь на біль збільшується тонус внутрішнього анального сфінктера, тобто його спазм. Внаслідок підвищеного тиску тріщина «ховається» за складками анального каналу, відбувається місцевий дефіцит поживних речовин та кисню, що призводить до запалення, болю і знову-таки посилення спазму сфінктера тощо.

У нашому медичному центрі лікар-проктолог видаляє анальні тріщини за допомогою радіохвильового скальпеля, пріоритетами якого є:

  • мінімальна болючість і травматизація тканин;
  • мінімальний ризик повторного виникнення;
  • візуальний контроль;
  • короткий період реабілітації (працездатність не втрачається).

3. Анальні поліпи.

Анальний поліп – найчастіша доброякісна пухлина, яка розташовується в прямій кишці і являє собою розростання ділянки залозистої, епітеліальної або сполучної тканини. При наявності великої кількості поліпів говорять про анальний поліпоз. Небезпека поліпа полягає в тому, що він схильний до злоякісного переродження.

Поліпи прямої кишки часто не викликають ніяких симптомів. Тому важливо проводити регулярні скринінгові обстеження, такі як аноскопія, тому що поліпи, виявлені на ранніх стадіях, зазвичай можна безпечно і повністю видалити. Краща профілактика раку прямої кишки – регулярний огляд на поліпи.

Фактори, які можуть сприяти утворенню поліпів прямої кишки або раку, включають:

  • Вік. Більшість людей з поліпами товстої кишки старше 50 років.
  • Обтяжений сімейний анамнез. Якщо поліпи прямої кишки є у багатьох членів сім’ї, то у вас ризик їх виникнення вище.
  • Тютюн і алкоголь.
  • Ожиріння і малорухливість.
  • Діабет 2 типу, який погано контролюється.
  • Хронічні закрепи або діареї.
  • Запальні захворювання кишківника.
  • Зміна кислотності шлункового соку.

Симптоматика залежить від типу, розміру і розташування поліпів. Складність діагностики полягає в схожості симптомів з іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

У нашому медичному центрі лікар-проктолог видаляє поліпи за допомогою радіохвильового скальпеля, пріоритетами якого є:

  • мінімальна болючість і травматизація тканин;
  • мінімальний ризик повторного виникнення;
  • візуальний контроль;
  • короткий період реабілітації (працездатність не втрачається).

4. Періанальні шкірні мітки (бахромки).

Анальні (періанальні) бахромки – це доброякісні шкірні новоутворення неправильної форми в області ануса.

Причини появи анальної бахромки

Основною причиною появи анальних бахромок є геморой, тому їх також називають гемороїдальними бахромками. Періанальні бахромки за геморою з’являються на місці спорожнілих (знекровлених) гемороїдальних вузлів і являють собою порожнисті складки шкіри в області ануса. До причин появи анальних бахромок належать:

  • тромбоз гемороїдального вузла;
  • вагітність і пологи;
  • схильність до закрепів;
  • запальні захворювання кишечника.

Анальні бахромки можуть з’являтися безсимптомно або створювати дискомфорт. Безсимптомні гемороїдальні бахромки представляють собою косметичний дефект шкіри в області промежини. До симптомів, які супроводжують появу анальних бахромок, відносять анальне свербіж і відчуття наросту в періанальній області. Біль, вологість і набряклість в області анальної бахромки свідчать про її запалення.

Діагностувати наявність анальної бахромки може лікар-проктолог після аналізу скарг, зовнішнього огляду періанальної області та проведення аноскопії (інструментального огляду ануса і нижнього відділу прямої кишки). При цьому лікар диференціює гемороїдальні бахромки від інших новоутворень шкіри, що виникають в періанальній області (поліпів, кондилом).

Показання до видалення анальної бахромки

Лікування анальних бахромок хірургічне та полягає у висічення анальної бахромки. Показаннями до видалення зовнішніх гемороїдальних бахромок є:

  • косметичний дефект і бажання поліпшити естетичний вигляд періанальної області;
  • великий розмір бахромки (наріст відчувається і завдає дискомфорт);
  • повторні запальні процеси в області анальної бахромки.

Для лікування анальної бахромки в Інституті здоров’я Баланс застосовується малоінвазивний метод радіохвильового видалення новоутворень періанальної області.

Процедура проводиться амбулаторно (не вимагає госпіталізації) під місцевим знеболенням і займає до 30 хвилин. Видалення анальних бахромок радіохвильовим методом має ряд переваг:

  • відносна безболісність (у порівнянні з радикальним оперативним видаленням);
  • безпека (радіохвиля, яка використовується для видалення бахромки не пошкоджує здорові тканини, має знезаражувальні властивості і коагулює (припікає) судини, перешкоджаючи інфікуванню і кровотечам в області післяопераційних ран);
  • швидке виконання процедури та короткий післяопераційний період.

Проктологічні обстеження – неприємно, але необхідно для здоров'я!

Щоб вирішити проблему – треба обов’язково звертатися до лікаря з високою кваліфікацією. Записатися на прийом до лікаря-проктолога на діагностику та лікування в Івано-Франківську можна на сайті онлайн, або за вказаними номерами телефонів.

 

Звернутися до лікаря-проктолога Інституту здоров’я Баланс варто за таких симптомів:

  • Кровотеча з прямої кишки (кров’янисті виділення, іноді з домішками слизу).
  • Дискомфорт в області анального проходу.
  • Запор або діарея, що тривають довше тижня.
  • Відчуття неповного випорожнення кишечника після дефекації.
  • Біль в області прямої кишки.
  • Почуття присутності стороннього предмета в прямій кишці.

Ви можете вибрати зручний для себе час, хірург проктолог працює з понеділка по суботу в медичному центрі “Інститут здоров’я Баланс” в Івано-Франківську. Лікар-проктолог нашої клініки проведе необхідні дослідження, огляд анального проходу, щоб допомогти позбавитися від болю та інших неприємних відчуттів. Лікарі у клініці мають величезний досвід, та відгуки сотні пацієнтів, які вдячні, що попрощалися з захворюваннями.

Діагностика та лікування геморою в м. Івано-Франківськ – піклуйтеся про своє здоров’я!

Процес лікування

Якщо у вас є проктологічні проблеми, вирішити їх допоможе проктолог Інституту здоров’я Баланс. При даних захворюваннях можуть використовуватися терапевтичні та хірургічні методи, часто в комплексі. Залежно від встановленого діагнозу призначається курс лікування. При потребі хірургічного лікування у клініці “Інститут здоров’я Баланс” використовуються сучасні малоінвазивні методи.

До них належать:

  • інфрачервона фотокоагуляція. Може призначатися для позбавлення внутрішнього геморою, а також при кровотечах із заднього проходу.
  • накладання латексних кілець – ще один ефективний метод лікування гемороїдальної хвороби. Латексні кільця довели свою ефективність на практиці і підходить навіть при захворюванні третьої стадії, що дозволяє усунути проблему повністю і безповоротно.
  • радіохвильова хірургія довела ефективність при лікуванні гострого геморою з явищами тромбозу. Цей метод абсолютно безпечний та використовується для надання допомоги вагітним жінкам та годуючим матерям.

Ціни на послуги лікаря-проктолога

Вартість послуг лікаря-проктолога визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

  • складність питання
  • час, який необхідно витратити
  • додаткові обстеження пацієнта та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою щодо діагностики та лікування до лікаря-проктолога нашої клініки. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Часті запитання

Увечері, перед походом до лікаря-проктолога, варто відмовитися від ситної вечері на користь легкого перекусу. Протягом декількох днів перед походом до лікаря варто виключити з раціону бобові, капусту та випічку, що максимлаьно зменшити газоутворення та метеоризм.

Так, за 3-4 години до прийому необхідно робити клізму та вивести всю зайву рідину, щоб не було позивів до дефикації під час процедури.

Є ряд процедур, які викликають певний дискомфорт, але зараз є можливість скористатися послугами як місцевої, так і загальної анестезії, що максимлаьно полегшує проведення огляду і забір матеріалу при необхідності.

Для уточнення вартості послуг зв’яжіться з нами за номерами телефонів: +38 066 66 78087, +38 067 76 78087.

Запишiться на консультацiю

Запис до наших лікарів доступний онлайн. Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.

balanceinstitute

ЗАПИСАТИСЯ

Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"

Прокласти маршрут до клініки